Rozsáhlé kamerové systémy


EZS kamery
Kamerové systémy
Kamerový systém HD-SDI
Kamery Axis
Levné alarmy
IP kamery s nahráváním
Kamerové systémy pro lihovary
Kamerové sety
Kvalita snímacího čipu
Kamerové systémy Frýdek
IPC kamery a montáž
Analog/IP kamery
AHD kamery 1080p
Montáž kamer
Typy kamer
Speciální kamery
Rozsáhlé kamerové systémy
Ostraha škol
Využití kamer
Kamerový systém pro měření teploty osob
Kamerový systém pro parkoviště
Proč kamery
Rozpozání SPZ
Bezpečnostní kamery
Kamery CCTV
Ochrana školy kamerami
Kamery v domě
Kamery ve firmě v Praze
CCTV v Praze
Spolehlivá firma na kamery
Kamery ve firmě
IP kamera a ochrana parkování

EZS kamery

Rozsáhlé kamerové systémy

Proč velké kamerové bezpečnosní systémy

Pro kontrolu sledování velkých objektů, jako jsou třeba univerzitní kampusy, nebo velké nákupní centra, obrovské komplexy metra, dopravní stavby (tunely, křižovatky apod.) ale i městské kamerové systémy je zapotřebí opravdu hodně kamer. Počet kamer v jednom systému je i několik tisíc. To už nezvládne obyčený kamerový bezpečnostní systém, ale musí nastoupit "větší ráže".

Naprostým základem u takto rozsáhlých systémů je nahrávací zázemí a uložiště dat. Jsou v podstatě dva různé přístupy. O každém z nich si trochu popovídáme a uvedeme principy funkčnosti.

Centrální záznamový systém

Jedná se o systémové řešení pro video nahrávání, kdy základním kamenem systému je centrální videoserver. Jeden hlavní hodně výkonný počítač se jmenuje "master". Ten řídí všechny komponenty systému. Ukládá se na něm databáze záznamů, ale samotné video se ukládá jinam. Tedy hlavní řídící počítač umí řídit všechny ostatní. Samotné IP kamery ukládají video na své přiřazené počítače, tedy uložiště dat. Tyto přiřazené úložiště dávají vědět hlavnímu počítači, jaké videozáznamy jou uloženy aby se v nich mohlo později vyhledávat.

Takové sestavení komponentů má mnoho výhod. Jednak je systém odolný proti výpadku. Pokud vypadne některý z podřízených počítačů, je možné přesměrovar ukládání videa na jiný podřízený počítač. Zajistí se tak daleko vyšší odolnost proti poruchám jak na počítači samotném, tak třeba když dojde k výpadku sítě a podobně. Pokud se porouchá hlavní počítač, po jeho obnovení se seznam nahraných videí opět penese z podřízených počítačů, takže se opět nepřijde o žádné data. Kamery taky musí mít kvalitní snímací čip pro dodání kvalitního obrazu.

Samozřejmostí je v tomto případě dodávka a instalace kvalitní serverových pevných disků, ideálně v RAID kombinaci, tedy při výpadku jednoho disku se nic nestane, protože data jsou zrcadlena a zdvojena.

Samotný uživatel se připojuje na hlavní počítač a přes něj sleduje jednotlivé videa z živého dění kamer, tak se stahují záznamy. Vše je řešeno pomocí architektury klient-server, takže kompletní ovládání je v klientském ovládacím programu, který je pohodlý na ovládání a umí vše, co uživatel může požadovat. U takto rozsáhlých systémů se vždy prodávají licence pro daný počet kamer, které jsou do systému zapojeny, ale také pro počet souběžně připojených klientů. Pokud je totiž připojených klientů hodně, je nutno hlavní počítač zduplikovat, aby bylo vše plynulé a vše se stíhalo v krátkém čase odbavit.

Centrální záznamový software se používá pro městské kamerové bezpečnostní systémy, pro velké školní prostory nebo třeba velké sportovní stadiony. Protože v tomto uspořádání má centrální počítač přehled o všech kamerách v systému, je možné implementovat také složité procesy na výpočet. Třeba sledování pohybu člověka mezi jedntlivými kamerami, nebo vyhledávání podezřelých událostí v davu, kdy se schyluje k potyčce nebo vandalismu. To už vyžaduje spolupráci více kamer, keré jsou třeba rozmístěné po celém městě a proto je takovýto centrální systém lepší. Na jednotlivých kamerám můžeme i zpětně dohledat, kudy se daný člověk nebo auto přesně pohyboval a to zcela automaticky - počítač vše vyhledá sám. Je taky možné rozpoznat obličeje a jednoduše zkontrolovat přítomnost nežádoucích osob.

Samozřejmě tyto centrální rozsáhlé kamerové systémy Ostrava jsou také finančně náročnější. Na druhou stranu bezpečnost je zaručena a předevěím další rozšiřování systém není omezeno celkovým počtem kamer. Vše lze rozšiřovat a přidávat další algoritmy pro umělou inteligenci a zpracování obrazu.

Několik videorekordérů

Druhým způsobem, jak vybudovat velké kamerové systémy je instalace mnoha jednotlivých videorekordérů. Většinu lze na jeden videorekordér připojit maximálně 32 kamer. Pro každých 32 kamer se tedy montuje jedeno záznamové zařízení. Obrovskou výhodou je snadná instalace a správa celého komplexního kamerového bezpečnostního systému. Protože jde v podstatě o mnoho izolovaných kamerových systémů, není složitá administrace ani nastavení. Když je nutné systém dále expandovat, jenom se přidá další videorekordér a další kamery a to je vše. Nemusí se nic dále konfigurovat.

Ale má to své nevýhody. Především pokud dojde k výpadku videorekordéru, video se nebude ukládat nikde jinde. Tedy nebude zálohované. Ne všechny videorekordéry také nepodporují ukládání dat do RAID pole, takže chyba disku smaže veškeré nahrané videa. Uživatel, který videa sleduje při živém dění, tak při vyhledávání záznamu, tak se připojuje na několik videorekordérů najednou. K tomu musí být přizpůsobný klientský software. To není vždy ideální, někdy je klienstký software méne uživatelský příjemný. Především pak při vyhledávání záznamů není možné jednoduše přepnout z kamery na jednom videorekordéru na kameru, která je na jiném videorekordéru. Vyhledávání a přehrávání záznamů se tak prodlužuje. Také expertní funkce, jako detekce obličejů nebo podezřelého chování není možné na videorekordéru implementovat. Důvod je protý, jednoduše nemají dostatečný vpočetní výkon.

Další výhodou je zase finanční stránka věci. Videorekordéry jsou daleko levnější, neplatí s licence za počet připojených klientů a správce systému nemusí mít tolikt znalostí. V instalacích v naši republice zcela jednoznačně převládají tyto levnější systémy. Ale již na některých fotbalových stadionech nebo na letištích se do bezpečnosti investují velké částky a tam se instalují výše zméněné centrální kamerové bezpečnostní systémy.Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Mimon82
Kamery jsme si dali na rodinný dům a konečně jsme na dovolené v klidu :)
Petra Hutnova
Ahoj, musim rict, ze kamerovy system nam hodne pomohl. Podarilo se nam usvedcit sousedy a konecne mame pokoj. Fakt sem rada ze jsme do toho penize dali, osvedcilo se to naprosto super.
Jenda
Musim rict, ze mame ted nove kamery a je to super. Muzu sledovat pres mobil co se okolo baraku deje. Fakt parada. Jednoduche sledovani pomoci bezpecnostnich kamer.
lupana velka
Ahoj, podívej se na www.alarmyskladem.cz nabídka je dobrá a hlavně super levná.
George
Kde se da koupit nejaky levny set ? Doporucite neco ? diky
Tonik
My mame doma alarm a rozhodně doporučuji. Posílá to na mobil smsky pokud se něco děje. Naštěsí u nás je klid :)
Romana
Chci alarm do bytu. Máte něco pro mě ? Chci něco jendouchého na ovládání a aby to moc nestálo. Zabezpečit potřebuju menší byt.

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | zabezpečení výrobních prostor, firem i kanceláří to je průmyslová televize, cenově dostupné zabezpečení | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. | Sledování GPS kniha jízd šetří náklady na provoz vozového parku. | Kamerové systémy pro rodinný dům | Potřebujete malíře ? Malování Frýdek Místek používá kvalitní barvy a úklid je samozřejmost.