Kvalita snímacího čipu


EZS kamery
Kamerové systémy
Kamerový systém HD-SDI
Kamery Axis
Levné alarmy
IP kamery s nahráváním
Kamerové systémy pro lihovary
Kamerové sety
Kvalita snímacího čipu
Kamerové systémy Frýdek
IPC kamery a montáž
Analog/IP kamery
AHD kamery 1080p
Montáž kamer
Typy kamer
Speciální kamery
Rozsáhlé kamerové systémy
Ostraha škol
Využití kamer
Kamerový systém pro měření teploty osob
Kamerový systém pro parkoviště
Proč kamery
Rozpozání SPZ
Bezpečnostní kamery
Kamery CCTV
Ochrana školy kamerami
Kamery v domě
Kamery ve firmě v Praze
CCTV v Praze
Spolehlivá firma na kamery
Kamery ve firmě

EZS kamery

Kvalita snímacího čipu

Jakým způsobem kamera vidí

Nejpodstatnějším prvkem, jak se převádí video z bezpečnostní kamery jsou dvě součástí - snímací čip a objektiv kamery. Nejdřív paprsky světla projdou přes objektiv kamery, který na snímací čip. Ten pak převádí světlenou informaci na digitální informaci, který lze dále zpracovávat. Oba prvky bezpečnostní kamery mají mnoho součástí, které jsou zodpovědné za výsledek videosignálu.

Objektiv

Pro všechny bezpečnostní kamery je důležitý snímací úhel kamery. Ten je určený ohniskovou vzdáleností v objektivu. Pokud je ohnisko vzdálenější, tím je snímací úhel menší a zoom větší. Objekty jsou tak bližší a je vidět daleko více detailů. Samozřejmě nevýhoda je, že při menším úhlu nejde vidět tolik sledovaného prostoru. Vždy je tedy nutno zvolit vhodný kompromis mezi detaily a velikostí plochy. Proto vždy doporučujeme kamery, které mají proměnnou ohniskovou vzdálenost (varifokální objektiv), takže lze vždy na místě přesně nastavit zoom. Existují samozřejmě také kamerové systémy s fixním objektivem. Tyto objektivy jsou levnější, ale nemůžeme je nijak nastavit. Varifokální objektivy se mohou instalovat s motorickým zoomem, tedy lze ohniskovou vzdálenost ovládat vzdáleně pomocí záznamového zařízení nebo PC.

Rozdělení na potřeby detailů:
  • Přehledová kvalita - je nutno vidět, zda se někdo v daném prostoru pohybuje
  • Rozpoznání osoby - jsou vidět základní vlastnosti osoby
  • Identifikace - rozpoznáme dostatečné detaily člověka pro jeho identifikaci
  • Detailní identifikace - kompletní detaily výrazu tváře


Digitální zoom

Mnoho lidí si myslí, že obraz lze digitálně zvětšit a uvidí konkrétní detaily. Nicméně to jsou pouze triky filmových studií. Důvod je velmi prostý, obraz z kamery jednoduše dodatečné detaily neobsahuje, takže digitální zvětšení je nemůže žádným způsobem vytvořit. Vždy se tedy dívejte na obraz z kamerového systému jako na největší kvalitu, kterou lze z kamer dostat. Žádné procesy s nahraným obrazem již kvalitu detailů z kamerového systému nezlepší.

Snímací čip kamery

Kamerové systémy a jejich základní součásti, tedy bezpečností kamery jsou vybaveny dvěma možnými typy snímacích čipů. Pro digitální IP kamery a také pro analogové kamery se využívá snímací čip CCD. Pro IP kamery s vyšším rozlišením se pak osazují čipy CMOS. Kamery s čipem CCD jsou kvalitnější přo zhoršených světelných podmínkách, na druhou stranu jsou CCD čipy dražší. CMOS jsou naopak levnější a daleko jednodušší je dosáhnout vysokým megapixelových rozlišení. Při výběru IP kamer dávejte pozor právě na snímací čip. Levné kamery budou mít čip CMOS, kde je kvalita obrazu v noci horší a kamerový systém tak nemusí splnit svůj účel.

Korekce obrazu

Moderní kamery mají integrované zpracování obrazu, které se jmenují DSP čip. Tyto části bezpečnostních kamer jsou odpovědné za digitální úpravu obrazu před samotným výstupem z kamer. DSP čip se tak stará například o korekci protisvětla (WDR), barevnou vyváženost kamer, redukci obrazového šumu apod. Opět platí, levnější kamery nemají tolik funkcí na DSP čipu než dražší.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Mimon82
Kamery jsme si dali na rodinný dům a konečně jsme na dovolené v klidu :)
Petra Hutnova
Ahoj, musim rict, ze kamerovy system nam hodne pomohl. Podarilo se nam usvedcit sousedy a konecne mame pokoj. Fakt sem rada ze jsme do toho penize dali, osvedcilo se to naprosto super.
Jenda
Musim rict, ze mame ted nove kamery a je to super. Muzu sledovat pres mobil co se okolo baraku deje. Fakt parada. Jednoduche sledovani pomoci bezpecnostnich kamer.
lupana velka
Ahoj, podívej se na www.alarmyskladem.cz nabídka je dobrá a hlavně super levná.
George
Kde se da koupit nejaky levny set ? Doporucite neco ? diky
Tonik
My mame doma alarm a rozhodně doporučuji. Posílá to na mobil smsky pokud se něco děje. Naštěsí u nás je klid :)
Romana
Chci alarm do bytu. Máte něco pro mě ? Chci něco jendouchého na ovládání a aby to moc nestálo. Zabezpečit potřebuju menší byt.

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | zabezpečení výrobních prostor, firem i kanceláří to je průmyslová televize, cenově dostupné zabezpečení | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. | Sledování GPS kniha jízd šetří náklady na provoz vozového parku. | Kamerové systémy pro rodinný dům | Potřebujete malíře ? Malování Frýdek Místek používá kvalitní barvy a úklid je samozřejmost.