IP kamery s nahráváním


EZS kamery
Kamerové systémy
Kamerový systém HD-SDI
Kamery Axis
Levné alarmy
IP kamery s nahráváním
Kamerové systémy pro lihovary
Kamerové sety
Kvalita snímacího čipu
Kamerové systémy Frýdek
IPC kamery a montáž
Analog/IP kamery
AHD kamery 1080p
Montáž kamer
Typy kamer
Speciální kamery
Rozsáhlé kamerové systémy
Ostraha škol
Využití kamer
Kamerový systém pro měření teploty osob
Kamerový systém pro parkoviště
Proč kamery
Rozpozání SPZ
Bezpečnostní kamery
Kamery CCTV
Ochrana školy kamerami
Kamery v domě
Kamery ve firmě v Praze
CCTV v Praze
Spolehlivá firma na kamery
Kamery ve firmě
IP kamera a ochrana parkování

EZS kamery

IP kamery s nahráváním

Dnešní kamerové systémy jsou založeny na IP protokolu. Tyto velmi kvalitní kamerové systémy jsou podobnější počítačovým sítím, než k uzavřeným televizním okruhům. Každá kamera v těchto bezpečnostních systémech má vlastní IP adresu a přenáší data přes TCP/IP protokol.

Napájení kamery po stejném kabelu, jako je přenos dat je předností těchto IP kamer. Tato možnost se jmenuje PoE (Power Over Ethernet) a podporuje napájení nejenom samotných kamer, ale také některé routery a switche případně WiFi vysílače. Díky tomu je instalace snadnější a také změna umístění nebo přidání kamer je snadné. Protože IP kamerové systémy využívají stejný typ kabeláže jako počítačová síť, můžeme využít stávající rozvody.

Záznam z IP kamer se provádí na videoserveru, což je vlastně počítačový server. Kamery vytváří při snímání obrazu velké množství dat, proto je v rozsáhlých systémech nutné využít velké diskové pole. Je možné využít také síťové úložiště, kde velikost je mnoho TB.

Hodně podstatný je záznamový software. Je to centrum celého kamerového systému. Podstatné je možnost ovládání kamer jak přímo na videoserveru, ale samozřejmě pomocí internetu a lokálně přes síť. Můžete zde vytvářet různá pravidla pro nahrávání, kdy některá kamera ukládá obraz v daném čase podle kalendáře, nebo při pohybu. Také je možné pro danou kameru nastavit snímkování když dojde signál z externího zdroje, nebo hlídání fronty lidí, zmizení předmětu a podobně.

Centrální software komunikuje přímo s kamerami a je proto hodně důležité, jaké typy IP kamer podporuje. Některé záznamové systémy podporují pouze IP kamery specifických značek. V dnešní době je ale stále častější podpora standardních komunikačních protokolů jako je RTSP nebo ONVIF. Díky tomu se tak může v podstatě libovolný záznamový software spojit s libovolnou IP kamerou. Rozsáhlé IP kamerové systémy lze skládat ze stovek kamer a v tom případě je pak centrální software v provedení klient/server a je provozován na mnoha výkonných serverech.

Podstatné jsou samozřejmě také samotné IP kamery. Provedení kamer je od venkovních kamer s otáčením a přibližováním až po statické malé kamery. Největší důvod, proč se IP kamerové systémy instalují je rozlišení záznamu. To může být až několik megapixelů. Tím jediná IP kamera zabere velký sledovaný prostor a jednak detaily obrazu jsou velmi podrobné. Dnešní nároční zákazníci dávají přednost čím dál většímu rozlišení. Tomu se také musí přizpůsobit struktura přenosové sítě a musí mít dostatečnou rychlost. Pro velké systémy je tak nutností podporovat rychlost sítě v gigabitech. Na přenos obrazu z IP kamer do záznamového serveru je nutno využít komprimace obrazu. Tím se jednak ušetří místo v úložném prostoru ale také se dramaticky snižuje potřebná přenosová rychlost.

Bezpečnost je nutno brát také v potaz. Každá kamera je v podstatě samostatný mini počítač. Je tedy nutné přemýšlet nad zabezpečením přístupu a to jednak nastavením hesla pro přístup na kameru samotnou ale také zabezpečení samotné počítačové sítě tak, aby nedocházelo ke zpomalení rychlostí.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Mimon82
Kamery jsme si dali na rodinný dům a konečně jsme na dovolené v klidu :)
Petra Hutnova
Ahoj, musim rict, ze kamerovy system nam hodne pomohl. Podarilo se nam usvedcit sousedy a konecne mame pokoj. Fakt sem rada ze jsme do toho penize dali, osvedcilo se to naprosto super.
Jenda
Musim rict, ze mame ted nove kamery a je to super. Muzu sledovat pres mobil co se okolo baraku deje. Fakt parada. Jednoduche sledovani pomoci bezpecnostnich kamer.
lupana velka
Ahoj, podívej se na www.alarmyskladem.cz nabídka je dobrá a hlavně super levná.
George
Kde se da koupit nejaky levny set ? Doporucite neco ? diky
Tonik
My mame doma alarm a rozhodně doporučuji. Posílá to na mobil smsky pokud se něco děje. Naštěsí u nás je klid :)
Romana
Chci alarm do bytu. Máte něco pro mě ? Chci něco jendouchého na ovládání a aby to moc nestálo. Zabezpečit potřebuju menší byt.

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | zabezpečení výrobních prostor, firem i kanceláří to je průmyslová televize, cenově dostupné zabezpečení | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. | Sledování GPS kniha jízd šetří náklady na provoz vozového parku. | Kamerové systémy pro rodinný dům | Potřebujete malíře ? Malování Frýdek Místek používá kvalitní barvy a úklid je samozřejmost.