AHD kamery 1080p


EZS kamery
Kamerové systémy
Kamerový systém HD-SDI
Kamery Axis
Levné alarmy
IP kamery s nahráváním
Kamerové systémy pro lihovary
Kamerové sety
Kvalita snímacího čipu
Kamerové systémy Frýdek
IPC kamery a montáž
Analog/IP kamery
AHD kamery 1080p
Montáž kamer
Typy kamer
Speciální kamery
Rozsáhlé kamerové systémy
Ostraha škol
Využití kamer
Kamerový systém pro měření teploty osob
Kamerový systém pro parkoviště
Proč kamery
Rozpozání SPZ
Bezpečnostní kamery
Kamery CCTV
Ochrana školy kamerami
Kamery v domě
Kamery ve firmě v Praze
CCTV v Praze
Spolehlivá firma na kamery

EZS kamery

AHD kamery 1080p

Technologie kamer AHDAHD znamená Analog High Definition. Jedná se o nový standard pro bezpečnostní kamerové systémy (CCTV). Aktuálně technický standard AHD podporuje rozlišení kamer 1,3Mpix a 2Mpix. Stejně tak záznamové zařízení podporuje až 1080p. Tento nový standard se dostal do prodeje koncem roku 2014 a výrobci počítají s tím, že nahradí zastaralé analogové kamery.

Jaký typ kabeláže se používá pro AHD ?AHD bezpečnostní kamery jsou připojeny k záznamovému zařízení stejně jako analogové kamery pomocí koaxiálního kabelu a vytváří tak komplexní kamerové systémy. Výrobci doporučují kabely RG59 nebo RG6 od renomovaného dodavatele.
Jedna z výhod AHD kamer je, že oproti jinému analogovému HD standardu HD-SDI je možné provozovat AHD kamery na daleko větší vzdálenost kabeláže. Při použití kvalitních koaxiálních kabelů mohou AHD bezpečnostní kamery pracovat až na 400 metrů.
Další výhodou AHD kamer je také využití UTP kabelu s pomocí speciálních převodníků. Vzdálenost je až 320 metrů.

Rozdíl mezi AHD a 960HDále je uvedena ukázka záznamu kamery typu 960H, tedy analogová kamera a pak následuje AHD kamera. Rozdíl je patrný na první pohled, protože analogová kamera má pouze 900 TV řádků, kdežto AHD kamera má rozlišení 1,3Mpix.

Ukázka z 960H kameryObrázek z vnitřních testovacích prostor, který produkuje 960H analogová kamera.


Ukázka z AHD kameryObrázek z vnitřních testovacích prostor, který snímá AHD bezpečnostní kamera.


Nahradí AHD kamery starší analogové ?Ve zkratce, ukáže čas. Prozatím se zdá, že by AHD mohlo nahradit analogové bezpečnostní kamerové systémy. Finanční náročnost je velmi dobrá, veškeré provedení kamer je také k dispozici (venkovní, vnitřní, skryté apod.).

Na druhou stranu, již od roku 2007 se předpokládá, že analogové kamery se přestanou instalovat. Prozatím se tak stále nestalo, přestože všichni předpokládali nástup IP technologie. Ale pro starší techniky je stále problém se naučit síťové protokoly a nastavení a IP kamerám zkrátka nerozumí. Také cena je stále vyšší než starší analogy nebo také HD-SDI kamery. A je to i logické, protože každá IP kamera musí obraz kompletně zpracovávat a převádět na digitální. Procesor v IP kameře proto musí mít daleko vyšší výkon, než u AHD kamer a je tím pádem také dražší.

Kolem roku 2010 se na trhu začínají prosazovat HD-SDI kamerové systémy Český Těšín, které slibují snadnou instalaci oproti IP kamerám. Cena je také příznivější, ale opět není na úrovni analogových kamer. Nevýhodou HD-SDI kamer je limitovaná vzdálenost pro rozvod koaxiálních drátů. Druhou velkou nevýhodou je neexistence video převodníků a nemožnost nasadit HD-SDI kamery na UTP kabeláž.

AHD technologie má šanci obě zmíněné technologie (IP i HD-SDI) překonat, protože jednak není omezena délkou kabeláže, nastavení kamer i nahrávání zvládne každý a je možné využít UTP kabeláž. AHD bezpečnostní kamery jsou cenově na velmi podobné úrovni jako analogové. Záleží na producentech DVR pro AHD, kteří musí dodávat kvalitní softwarové prostředí a jednoduché ovládání u svých záznamových zařízení, které jsou určeny pro AHD bezpečnostní kamery.

Při zlepšování stávajících analogových kamerových systémů se hodí typ záznamového zařízení, které kombinuje připojení jak AHD kamer, tak analogových. Upgradovat tak můžeme jenom důležité místa v daném prostoru.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Mimon82
Kamery jsme si dali na rodinný dům a konečně jsme na dovolené v klidu :)
Petra Hutnova
Ahoj, musim rict, ze kamerovy system nam hodne pomohl. Podarilo se nam usvedcit sousedy a konecne mame pokoj. Fakt sem rada ze jsme do toho penize dali, osvedcilo se to naprosto super.
Jenda
Musim rict, ze mame ted nove kamery a je to super. Muzu sledovat pres mobil co se okolo baraku deje. Fakt parada. Jednoduche sledovani pomoci bezpecnostnich kamer.
lupana velka
Ahoj, podívej se na www.alarmyskladem.cz nabídka je dobrá a hlavně super levná.
George
Kde se da koupit nejaky levny set ? Doporucite neco ? diky
Tonik
My mame doma alarm a rozhodně doporučuji. Posílá to na mobil smsky pokud se něco děje. Naštěsí u nás je klid :)
Romana
Chci alarm do bytu. Máte něco pro mě ? Chci něco jendouchého na ovládání a aby to moc nestálo. Zabezpečit potřebuju menší byt.

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | zabezpečení výrobních prostor, firem i kanceláří to je průmyslová televize, cenově dostupné zabezpečení | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. | Sledování GPS kniha jízd šetří náklady na provoz vozového parku. | Kamerové systémy pro rodinný dům | Potřebujete malíře ? Malování Frýdek Místek používá kvalitní barvy a úklid je samozřejmost.