Rozpozání SPZ


EZS kamery
Kamerové systémy
Kamerový systém HD-SDI
Kamery Axis
Levné alarmy
IP kamery s nahráváním
Kamerové systémy pro lihovary
Kamerové sety
Kvalita snímacího čipu
Kamerové systémy Frýdek
IPC kamery a montáž
Analog/IP kamery
AHD kamery 1080p
Montáž kamer
Typy kamer
Speciální kamery
Rozsáhlé kamerové systémy
Ostraha škol
Využití kamer
Kamerový systém pro měření teploty osob
Kamerový systém pro parkoviště
Proč kamery
Rozpozání SPZ
Bezpečnostní kamery
Kamery CCTV
Ochrana školy kamerami
Kamery v domě
Kamery ve firmě v Praze
CCTV v Praze
Spolehlivá firma na kamery
Kamery ve firmě

EZS kamery

Rozpozání SPZ

Kontrola vjezdu do areálů je velké téma. Dnes na místě slouží většinou strážní služba, která každé vozidlo musí prohlédnout, zapsat si SPZ vozidla a následně také zapsat, za kým řidič jede a důvod návštěvy. To se setkává s prodlužováním doby, než může osoba vjet do areálu, ale také při výjezdu, kdy se zase kontrolu, zda není ve vozidle nic, co by tam neměl být.
K chytřejším řešením pro kamerový systémy patří ovládání závory nebo brány pomocí rozpoznávání SPZ vozidel. To se provádí tak, že na vjezdu je speciální bezpečnostní kamera, která snímá prostor přijíždějících vozidel ve velmi vymezeném prostoru. V tomto prostoru se pak z obrazu rozpoznává registrační značka vozidla a podle toho, zda jde o známou nebo neznámou značku tak se reaguje. Pro seznam známých značek, kde jsou například majitelé firmy, management ale také zaměstnanci, tak se brána nebo závora pro připojený kamerový systém Praha otevře ihned. Pokud ovšem SPZ v seznamu není, brána se neotevře. Nyní nastává několik možností. První je, že je u brány také komunikátor, kdy si osoba zavolá někoho z areálu kdo mu brány může na dálku otevřít pomocí telefonu, nebo si pro svou návštěv přijde k bráně.

Další možností je zavolání vrátného, který manuálně zkontroluje přijíždějící vozidlo, zapíše si SPZ a navštěvovanou osobu. Samozřejmě se tímto nevyruší prodlení, ale jde o pravidelně přijíždějící osoby majitelů firem a zaměstnanců, ti jsou vpuštěni okamžitě a kamerový systém Brno jim tak zkrátí dobu potřebnou k vjezdu a netvoří se kolony.
Registrační značky se detekují na základě rozpoznání textu v obraze. Existuje mnoho řešení, které obraz umí rozeznat, v tomto případě jde o spolehlivost. Kamera musí připravit kvalitní obraz, aby umělá inteligence mohla v obraze SPZ najít. Je tedy nutno vyřešit především nestandardní podmínky, kdy se registrační značka neleskne, protože již nemá antireflexní vrstvu nebo je příliš špinavá. Základní podmínka je mít vyřešenou situaci, kdy reflektory vozidla svítí přímo do kamery, takže bezpečnostní kamera se musí umět vyrovnat s rozdílem světla od reflektorů ale zároveň musí umět kvalitně zobrazit SPZ, která je vedle světel.
Pro výjezd z areálu je možné použít také bezpečnostní kamery, které umí rozpoznat SPZ nebo indukční smyčky. Ty se instalují do povrchu vozovky tak, aby byly několik centimetrů pod povrchem a snímají přítomnost vozidla na sebou. Pokud k tomu dojde, automaticky se otevře závora pro výjezd vozidla.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Mimon82
Kamery jsme si dali na rodinný dům a konečně jsme na dovolené v klidu :)
Petra Hutnova
Ahoj, musim rict, ze kamerovy system nam hodne pomohl. Podarilo se nam usvedcit sousedy a konecne mame pokoj. Fakt sem rada ze jsme do toho penize dali, osvedcilo se to naprosto super.
Jenda
Musim rict, ze mame ted nove kamery a je to super. Muzu sledovat pres mobil co se okolo baraku deje. Fakt parada. Jednoduche sledovani pomoci bezpecnostnich kamer.
lupana velka
Ahoj, podívej se na www.alarmyskladem.cz nabídka je dobrá a hlavně super levná.
George
Kde se da koupit nejaky levny set ? Doporucite neco ? diky
Tonik
My mame doma alarm a rozhodně doporučuji. Posílá to na mobil smsky pokud se něco děje. Naštěsí u nás je klid :)
Romana
Chci alarm do bytu. Máte něco pro mě ? Chci něco jendouchého na ovládání a aby to moc nestálo. Zabezpečit potřebuju menší byt.

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | zabezpečení výrobních prostor, firem i kanceláří to je průmyslová televize, cenově dostupné zabezpečení | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. | Sledování GPS kniha jízd šetří náklady na provoz vozového parku. | Kamerové systémy pro rodinný dům | Potřebujete malíře ? Malování Frýdek Místek používá kvalitní barvy a úklid je samozřejmost.