Typy kamer


EZS kamery
Kamerové systémy
Kamerový systém HD-SDI
Kamery Axis
Levné alarmy
IP kamery s nahráváním
Kamerové systémy pro lihovary
Kamerové sety
Kvalita snímacího čipu
Kamerové systémy Frýdek
IPC kamery a montáž
Analog/IP kamery
AHD kamery 1080p
Montáž kamer
Typy kamer
Speciální kamery
Rozsáhlé kamerové systémy
Ostraha škol
Využití kamer
Kamerový systém pro měření teploty osob
Kamerový systém pro parkoviště
Proč kamery
Rozpozání SPZ
Bezpečnostní kamery
Kamery CCTV
Ochrana školy kamerami
Kamery v domě
Kamery ve firmě v Praze
CCTV v Praze
Spolehlivá firma na kamery

EZS kamery

Typy kamer

Typy kamer

V následujícím přehlede uvádíme typy kamer a jejich nejdůležitější vlastnosti. Zcela určitě je nutné se před instalací a pořízením kamer rozhodnout, co vlastně chcete sledovat a do jakých detailů zajít.

Analogové kamery

 • černobílé i barevné provedení
 • rozlišení až 700 TV řádků
 • typ provozu noc/den, při malém osvětlené se kamera sama přepne do černobílého režimu
 • IR přísvit - během nočního režimu se také zapne noční vidění, dosvit je až několik desítek metrů a produkuje kvalitní černobílý obraz při absolutní tmě
 • provedení kamer je venkovní a vnitřní, DOME, skryté, otočné
 • přenos signálu od každé kamery do záznamového zařízení samostatným kabelem (video, audio, napájení vedeno samostatně)
 • velmi levný materiál

IP bezpečnostní kamery

 • standardní a megapixelové kamery (rozlišení až 10 megapixelů)
 • přenos všech informací (audio, video, napájení, další funkce) po jediném UTP kabelu, který je zapojen do LAN počítačové sítě
 • pouze kompletní digitální přenos informací do videorekordéru, co usnadňuje spolehlivost
 • jednoduché připojení WiFi kamer přes bezdrátový přenos
 • při větším počtu kamer důležitá dostatečná propustnost počítačové sítě
 • dražší kamery než analogové
IP kamerové systémy jsou bezpochyby nejrychleji se rozvíjející oblastí v CCTV. Jejich rozvoj je možný právě díky dynamickému rozvoji výpočetní techniky a dnes již všude přítomným počítačovým sítím. V některých instalacích lze využít i tzv. hybridní systém (kombinace analogových a IP kamer). Protože je obrovský tlak na cenu, tak rozdíl analogových a IP kamerových systémů se stále více vyrovnává a je čím dál příznivější pořídit kompletní IP kamerové systémy.

IP kamerové systémy - vlastnosti

Díky neustálému vývoji přenosových sítí a digitalizací videosignálu jsou stále více v oblasti kamerových bezpečnostních systémů používány IP kamery. IP kamery jsou používány v moderních kamerových systémech pro jejich nesčetné výhody oproti analogovým kamerám. U většiny instalací není třeba vytvářet samostatnou kabeláž, lze využít stávající síť LAN.

Super věc je napájení všech kamer v kamerovém systému. Většina IP kamer podporuje takzvané PoE napájení. To znamená, že switch, ke kterému jsou IP kamery připojeny podporuje také jejich napájení. Nemusíte se vůbec starat o umístění dalších zdrojů, jejich instalaci a servisování. Vše se napájí z jediného místa.

Samozřejmě rozlišení je obrovská výhoda IP kamer. Jediná 1,3 mpix kamer nahradí 4 analogové. Rozdíl v rozlišení je naprosto diametrální. Megapixelové IP kamery jsou již svými parametry s analogovými či standardními IP kamerami nesrovnatelné. U těchto kamer lze docílit daleko většího rozlišení (až 10 MPix). Při správném umístění může jedna megapixelová kamera nahradit několik standardních, jelikož dokáže snímat daleko větší prostor a kamerový systém Frýdek-Místek tak dostává dalěko větší smysl.

Jedinou nevýhodou, kterou je nutné zmínit je zpoždění obrazu. Když IP kamera přenáší obraz, vždy je mírně zpožděný za reálnou situací. Zpoždění je zhruba 1-2 sekundy. Tato vlastnost je kvůli tomu, že IP kamera musí obraz digitálně zpracovat a to chvíli trvá. Ale v běžných podmínkách provozu IP kamerového systémy to není žádný problém, protože se hlavně sledují záznamy a zpětně se dohldává, když se něco stane. Také v reálu není toto zpoždění významné.

Když budete kamery připojovat bezdrátově přes WiFi, tak si dejte pozor na celkovou rychlost a propustnost sítě. Může se totiž stát, že WiFi bude pak pomalé a nepoužitelné pro normální účely jako mobily nebo tablety. Pro větší počet kamer vždy vybudujte speciální WiFi spoj pouze pro kamerové systémy Ostrava. Tím bude vše v pořádku a navíc bude rezerva v síle signálu.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Mimon82
Kamery jsme si dali na rodinný dům a konečně jsme na dovolené v klidu :)
Petra Hutnova
Ahoj, musim rict, ze kamerovy system nam hodne pomohl. Podarilo se nam usvedcit sousedy a konecne mame pokoj. Fakt sem rada ze jsme do toho penize dali, osvedcilo se to naprosto super.
Jenda
Musim rict, ze mame ted nove kamery a je to super. Muzu sledovat pres mobil co se okolo baraku deje. Fakt parada. Jednoduche sledovani pomoci bezpecnostnich kamer.
lupana velka
Ahoj, podívej se na www.alarmyskladem.cz nabídka je dobrá a hlavně super levná.
George
Kde se da koupit nejaky levny set ? Doporucite neco ? diky
Tonik
My mame doma alarm a rozhodně doporučuji. Posílá to na mobil smsky pokud se něco děje. Naštěsí u nás je klid :)
Romana
Chci alarm do bytu. Máte něco pro mě ? Chci něco jendouchého na ovládání a aby to moc nestálo. Zabezpečit potřebuju menší byt.

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | zabezpečení výrobních prostor, firem i kanceláří to je průmyslová televize, cenově dostupné zabezpečení | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. | Sledování GPS kniha jízd šetří náklady na provoz vozového parku. | Kamerové systémy pro rodinný dům | Potřebujete malíře ? Malování Frýdek Místek používá kvalitní barvy a úklid je samozřejmost.