Typy kamer


EZS kamery
Kamerové systémy
Kamerový systém HD-SDI
Kamery Axis
Levné alarmy
IP kamery s nahráváním
Kamerové systémy pro lihovary
Kamerové sety
Kvalita snímacího čipu
Kamerové systémy Frýdek
IPC kamery a montáž
Analog/IP kamery
AHD kamery 1080p
Montáž kamer
Typy kamer
Speciální kamery
Rozsáhlé kamerové systémy
Ostraha škol
Využití kamer

EZS kamery

Typy kamer

Typy kamer

V následujícím přehlede uvádíme typy kamer a jejich nejdůležitější vlastnosti. Zcela určitě je nutné se před instalací a pořízením kamer rozhodnout, co vlastně chcete sledovat a do jakých detailů zajít.

Analogové kamery

 • černobílé i barevné provedení
 • rozlišení až 700 TV řádků
 • typ provozu noc/den, při malém osvětlené se kamera sama přepne do černobílého režimu
 • IR přísvit - během nočního režimu se také zapne noční vidění, dosvit je až několik desítek metrů a produkuje kvalitní černobílý obraz při absolutní tmě
 • provedení kamer je venkovní a vnitřní, DOME, skryté, otočné
 • přenos signálu od každé kamery do záznamového zařízení samostatným kabelem (video, audio, napájení vedeno samostatně)
 • velmi levný materiál

IP bezpečnostní kamery

 • standardní a megapixelové kamery (rozlišení až 10 megapixelů)
 • přenos všech informací (audio, video, napájení, další funkce) po jediném UTP kabelu, který je zapojen do LAN počítačové sítě
 • pouze kompletní digitální přenos informací do videorekordéru, co usnadňuje spolehlivost
 • jednoduché připojení WiFi kamer přes bezdrátový přenos
 • při větším počtu kamer důležitá dostatečná propustnost počítačové sítě
 • dražší kamery než analogové
IP kamerové systémy jsou bezpochyby nejrychleji se rozvíjející oblastí v CCTV. Jejich rozvoj je možný právě díky dynamickému rozvoji výpočetní techniky a dnes již všude přítomným počítačovým sítím. V některých instalacích lze využít i tzv. hybridní systém (kombinace analogových a IP kamer). Protože je obrovský tlak na cenu, tak rozdíl analogových a IP kamerových systémů se stále více vyrovnává a je čím dál příznivější pořídit kompletní IP kamerové systémy.

IP kamerové systémy - vlastnosti

Díky neustálému vývoji přenosových sítí a digitalizací videosignálu jsou stále více v oblasti kamerových bezpečnostních systémů používány IP kamery. IP kamery jsou používány v moderních kamerových systémech pro jejich nesčetné výhody oproti analogovým kamerám. U většiny instalací není třeba vytvářet samostatnou kabeláž, lze využít stávající síť LAN.

Super věc je napájení všech kamer v kamerovém systému. Většina IP kamer podporuje takzvané PoE napájení. To znamená, že switch, ke kterému jsou IP kamery připojeny podporuje také jejich napájení. Nemusíte se vůbec starat o umístění dalších zdrojů, jejich instalaci a servisování. Vše se napájí z jediného místa.

Samozřejmě rozlišení je obrovská výhoda IP kamer. Jediná 1,3 mpix kamer nahradí 4 analogové. Rozdíl v rozlišení je naprosto diametrální. Megapixelové IP kamery jsou již svými parametry s analogovými či standardními IP kamerami nesrovnatelné. U těchto kamer lze docílit daleko většího rozlišení (až 10 MPix). Při správném umístění může jedna megapixelová kamera nahradit několik standardních, jelikož dokáže snímat daleko větší prostor a kamerový systém Frýdek-Místek tak dostává dalěko větší smysl.

Jedinou nevýhodou, kterou je nutné zmínit je zpoždění obrazu. Když IP kamera přenáší obraz, vždy je mírně zpožděný za reálnou situací. Zpoždění je zhruba 1-2 sekundy. Tato vlastnost je kvůli tomu, že IP kamera musí obraz digitálně zpracovat a to chvíli trvá. Ale v běžných podmínkách provozu IP kamerového systémy to není žádný problém, protože se hlavně sledují záznamy a zpětně se dohldává, když se něco stane. Také v reálu není toto zpoždění významné.

Když budete kamery připojovat bezdrátově přes WiFi, tak si dejte pozor na celkovou rychlost a propustnost sítě. Může se totiž stát, že WiFi bude pak pomalé a nepoužitelné pro normální účely jako mobily nebo tablety. Pro větší počet kamer vždy vybudujte speciální WiFi spoj pouze pro kamerové systémy Ostrava. Tím bude vše v pořádku a navíc bude rezerva v síle signálu.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Mimon82
Kamery jsme si dali na rodinný dům a konečně jsme na dovolené v klidu :)
Petra Hutnova
Ahoj, musim rict, ze kamerovy system nam hodne pomohl. Podarilo se nam usvedcit sousedy a konecne mame pokoj. Fakt sem rada ze jsme do toho penize dali, osvedcilo se to naprosto super.
Jenda
Musim rict, ze mame ted nove kamery a je to super. Muzu sledovat pres mobil co se okolo baraku deje. Fakt parada. Jednoduche sledovani pomoci bezpecnostnich kamer.
lupana velka
Ahoj, podívej se na www.alarmyskladem.cz nabídka je dobrá a hlavně super levná.
George
Kde se da koupit nejaky levny set ? Doporucite neco ? diky
Tonik
My mame doma alarm a rozhodně doporučuji. Posílá to na mobil smsky pokud se něco děje. Naštěsí u nás je klid :)
Romana
Chci alarm do bytu. Máte něco pro mě ? Chci něco jendouchého na ovládání a aby to moc nestálo. Zabezpečit potřebuju menší byt.

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | zabezpečení výrobních prostor, firem i kanceláří to je průmyslová televize, cenově dostupné zabezpečení | Kamerové systémy po celé ČR, kvalitní komponenty jsou základ úspěšného nasazení. | Sledování GPS kniha jízd šetří náklady na provoz vozového parku. | Kamerové systémy pro rodinný dům | Potřebujete malíře ? Malování Frýdek Místek používá kvalitní barvy a úklid je samozřejmost.